Parafia św. Jadwigi Królowej w Bojanie

Zbliża się rok 2025, w którym nasza archidiecezja – jako spadkobierczyni diecezji gdańskiej – będzie obchodziła stulecie swojego istnienia.
Jubileusz 100-lecia Archidiecezji Gdańskiej wpisze się w obchody Jubileuszu Roku Świętego 2025. Zostanie on zainaugurowany przez Papieża 24 grudnia 2024 r.
Szczegóy na stronie:
www.wojciech25.pl

Parafia św. Jadwigi Królowej istnieje od 26 lat. W tym czasie wyrósł kościół, plebania - ale zmieniało się także samo Bojano: jego krajobraz i powiększająca się szybko wspólnota parafii. Obecnie liczy już około 8000 mieszkańców. Zmieniają się również sposoby, środki porozumiewania się pomiędzy ludźmi. Należy do nich nie tylko telefonia komórkowa, ale i internet. Strony www nigdy nie zastąpią bezpośredniego przekazu Ewangelii o Chrystusie, naszym Panu; komputer nie stanie się sam w sobie żywym świadkiem wiary. To prawda, ale nieobecność w tak popularnym "środowisku" światowej sieci byłaby za to jakimś zaniedbaniem, może nawet - na dzisiejsze czasy - przemilczeniem prawdy o Bogu, który jest naszym Stwórcą i Zbawicielem. Należy bowiem ukazywać Wspólnotę Parafii św. Jadwigi Królowej w Bojanie, która żyje, modli się, pomaga dobroczynnie bliźnim, ubogaca swoje życie kulturalne, włącza się w życie społeczne. W wielu sytuacjach pomaga w dotarciu do treści ogłoszeń parafialnych (np. planu kolęd), intencji mszalnych czy informacji na temat wspólnot duszpasterskich albo przygotowania do sakramentów.